Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(19)
Foto
(17585)
Firmy
(108)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki  elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(483817)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Do lutego: Nowe wystawy czasowe w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wystawy "Afterthoughts" w Piwnicach Przedprożnych oraz "Oblicza polskiego szkła współczesnego" w sali wystawowej w budynku głównym przy ul. Blich 2.

Szczegóły...

9.11-12.01: ''Od kołyski aż po grób. Dzieciństwo'' - tradycje rodzinne krośnian, część I

"Cztery pory życia - od kołyski po grób. Tradycje rodzinne krośnian w XX w. Dzieciństwo" - pierwsza odsłona cyklu wystaw w Piwnicach PodCieniami (Rynek 5) do obejrzenia już od czwartku 9 listopada 2017. Rozpoczęcie wernisażu o godz. 18:00. Ekspozycja będzie czynna do 12 stycznia 2018.

Szczegóły...

18.12: ''Klimakterium... i już'' - spektakl komediowy

18 grudnia 2017 (poniedziałek) o godz. 19:00 w Regiopnalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się spektakl komediowy "Klimakterium... i już" w obsadzie aktorskiej znanej z popularnych filmów i seriali. Bilety: 75 zł.

Szczegóły...


Archiwum:

  • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
  • Wiadomość

    Listopad: Filmy DKF ''16mm''

    artKino (ul. Bieszczadzka 1) zaprasza na listopadowy zestaw aż pięciu filmów przygotowanych w ramach DKF "16mm". Bilet na każdy z nich kosztuje tylko 10 zł, a ostatni seans w miesiącu będzie szczególny, bo z towarzyszeniem muzyki na żywo! Sprawdź tytuły i zarezerwuj sobie czwartkowe wieczory.

    50 wiosen Aurory

    2 listopada 2017 (czwartek), godz. 19:00
    Francja, komediodramat, 2017, 89 min
    Reżyseria: Blandine Lenoir
    Obsada: Agnès Jaoui, Thibault de Montelambert
    Bilet: 10 zł


    Czy po pięćdziesiątce można jeszcze dokonać w życiu rewolucji? Przymierza się do niej Aurore, która niedawno rozstała się z mężem, właśnie zakończyła niesatysfakcjonującą karierę kelnerki i dowiedziała się, że będzie babcią! Poradzić musi też sobie z problemami finansowymi, a przede wszystkim z własnym lękiem przed starzeniem i samotnością. Dla świata zaczyna być marginesem i wydaje się być przezroczysta - nawet automatyczne drzwi w sklepie nie chcą się przed nią otwierać!

    Chociaż menopauza coraz mocniej atakuje ją wahaniami nastroju, Aurora nie daje za wygraną i stara się żyć pełną piersią. Czy szansą na nowe otwarcie stanie się rola babci, nowa praca, a może spotkanie z Manu - miłością ze szkolnych lat? Czy ten niby-koniec to właśnie nowy początek?


    Photon

    9 listopada 2017 (czwartek), godz. 19:00
    Polska, dramat sci-fi, 2017, 107 min
    Reżyseria: Norman Leto
    Obsada: Andrzej Chyra, Danuta Banach
    Bilet: 10 zł


    Film "Photon" wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy, ale ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata.

    Pierwsza część jest o procesie powstawania - materii, gwiazd i planet. Realistyczna wizualnie historia przedstawiona jest tutaj przez narratora: postać łącząca dwie osoby - noblistę Richarda Feynmana oraz wybitnego polskiego psychiatrę - Antoniego Kępińskiego. W tej roli Andrzej Chyra.

    W drugiej części dzięki kilku przykładom zaczerpniętym z codzienności przeciętnej rodziny, poznajemy biologiczne podłoże emocji, źródła przemocy i alkoholizmu, naturę tzw. wolnej woli. Zobaczymy mózg w chwili podejmowania prostej, rutynowej decyzji. W świetle najnowszych badań naukowych pojawia się interesujące pytanie: czy tak naprawdę sami decydujemy o czymkolwiek? Takie sprawy, dotyczące bezpośrednio wszystkich ludzi, ukazane zostają na przykładzie jednego dnia z życia Wojciecha i jego żony, Emilii.

    W ostatnim akcie filmu przyszłość ukazana jest w formie programu telewizyjnego, oglądanego przez wspomniane małżeństwo. Internet stopniowo ewoluuje do sztucznej inteligencji, być może nawet świadomości. Podczas gdy Emilia i Wojciech zasypiają przed ekranem, widz ogląda realistyczne wizje miast przyszłości, czyli np. Płock albo Lublin za 500 lat.


    Po tamtej stronie

    16 listopada 2017 (czwartek), godz. 19:00
    Finlandia / Niemcy, komediodramat, 2017, 98 min
    Reżyseria: Aki Kaurismäki
    Obsada: Sherwan Haji, Sakari Kuosmanen
    Bilet: 10 zł


    W pięknej, acz chłodnej, stolicy Finlandii mieszka sobie Wikström. Jest zblazowany, sfrustrowany i znudzony. Pewnego dnia postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Przypadkiem poznaje mężczyznę, któremu udał się uciec z ogarniętej wojną Syrii. Ma na imię Khaled i liczy, że poukłada swoje życie na nowo.

    Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy taki duet może udać się tylko w bajce, czy ich nieoczekiwane spotkanie to jednak początek pięknej przyjaźni, które faktycznie zdarzają się tam, gdzie ludzie nie boją się panicznie tego, co nowe i nieznane?

    Film Kaurismäkiego to mistrzowskie zwierciadło, w którym może przejrzeć się współczesna Europa. Dobrze, jeżeli zrobi to z dystansem i zamiast oburzać się, pewne sprawy przemyśli.


    Łagodna

    23 listopada 2017 (czwartek), godz. 19:00
    Francja / Niemcy / Litwa, dramat, 2017, 143 min
    Reżyseria: Siergiej Łoźnica
    Obsada: Vasilina Makovtseva, Valeriu Andriuţă
    Bilet: 10 zł


    Na skraju Rosji w małej wiosce mieszka kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy - ma na imię Łagodna. Pewnego dnia dostaje zwrot paczki, którą niedawno wysyłała do męża przebywającego w więzieniu. Zszokowana i zdezorientowana kobieta nie ma innego wyjścia, jak pojechać do więzienia osobiście i sprawdzić co się stało. Tak zaczyna się jej walka o sprawiedliwość, a trzeba pamiętać, że rosyjski aparat jest potężny i bezwzględny.

    Ten film to podróż, po której trudno zasnąć. To niepokojący obraz narodu oraz wędrówka, w trakcie której łatwo się znieczulić ze względu na wszechobecne zło, które staje się rutyną.


    Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów

    Pokaz specjalny z muzyką na żywo w wykonaniu Czerwie Band!

    30 listopada 2017 (czwartek), godz. 19:00
    Niemcy, dramat, 1918, 85 min
    Reżyseria: Eugen Illés
    Obsada: Pola Negri, Arthur Schröder
    Bilet: 10 zł


    Niezwykła projekcja filmu wyprodukowanego w roku 1918, któremu towarzyszyć będzie muzyka na żywo od Czerwie Band. W roli głównej Pola Negri.

    Mania Walkowska - młoda i ładna pracownica fabryki papierosów, zostaje wybrana na modelkę na plakat reklamowy nowej marki papierosów. U Heinza Alexa, malarza, który ma być autorem plakatu, poznaje młodego kompozytora - Hansa van den Hofa. Zakochuje się w nim z wzajemnością.

    Tymczasem Morelli, bogaty i wpływowy mecenas sztuki, zaintrygowany urodą modelki z plakatu, urządza wielki bal, na który zaprasza Manię. W trakcie zabawy usilnie zabiega o jej względy, jednak bezskutecznie. Mania inspiruje Hansa do napisania dzieła, które ma być wystawione w berlińskiej operze. Zazdrosny Morelli, jeden z akcjonariuszy Opery Narodowej, używa swoich wpływów i dzieło Hansa, zatytułowane "Mania", zostaje odrzucone. Dziewczyna próbuje przekonać Morellego, by pomógł Hansowi. Morelli zgadza się, ale składa kobiecie niemoralną propozycję: do czasu premiery Mania będzie jego kochanką.

    Tego czynu Hans nie może wybaczyć Mani, choć ta wyjaśnia, że zrobiła to z miłości do niego. Kompozytor nie chce jej słuchać. Zrozpaczona Mania zamyka w garderobie tancerkę, przebiera się za nią, a zamiast rekwizytu ma zamiar użyć podczas przedstawienia prawdziwej broni.

    Opracowanie na podstawie materiałów serwisów internetowych: www.filmweb.pl i www.stopklatka.pl

    (2017-11-02/11:57:42)
    (red)


    Komentarze do artykułu:





    Zaloguj się, aby komentować artykuły.



    Wyszukiwarka


    Partnerzy
    portalu:
    Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
    Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
    Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
    Krosno  | O mieścieSamorząd
    Internet  | Katalog lokalnych stron
    Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
    Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
    Kupuj:  | Bilety
    Archiwum wydarzeń 
    specjalnych
     
    | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

    Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
    Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
    Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

    Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej