Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(19)
Foto
(17585)
Firmy
(108)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki  elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(483817)

Mapa portalu: Centrum > Wiadomości kulturalno-rozrywkowe

Ostatnio:

Do lutego: Nowe wystawy czasowe w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wystawy "Afterthoughts" w Piwnicach Przedprożnych oraz "Oblicza polskiego szkła współczesnego" w sali wystawowej w budynku głównym przy ul. Blich 2.

Szczegóły...

9.11-12.01: ''Od kołyski aż po grób. Dzieciństwo'' - tradycje rodzinne krośnian, część I

"Cztery pory życia - od kołyski po grób. Tradycje rodzinne krośnian w XX w. Dzieciństwo" - pierwsza odsłona cyklu wystaw w Piwnicach PodCieniami (Rynek 5) do obejrzenia już od czwartku 9 listopada 2017. Rozpoczęcie wernisażu o godz. 18:00. Ekspozycja będzie czynna do 12 stycznia 2018.

Szczegóły...

18.12: ''Klimakterium... i już'' - spektakl komediowy

18 grudnia 2017 (poniedziałek) o godz. 19:00 w Regiopnalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się spektakl komediowy "Klimakterium... i już" w obsadzie aktorskiej znanej z popularnych filmów i seriali. Bilety: 75 zł.

Szczegóły...


Archiwum:

  • Pełne archiwum wszystkich wiadomości kulturalnych
  • Wiadomość

    Kwiecień: Filmy DKF 16mm

    Kino KDK (ul. Bieszczadzka) zaprasza na kolejną serię filmów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "16mm". W kwietniowe czwartki o godz. 19.00 zobaczyć będzie można: "Trio z Belleville", "Miasto Boga", "Rosyjską arkę" i "Rok diabła". Bilety w cenie tylko 5 zł.

    Trio z Belleville

    1 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
    Francja/Belgia/Kanada, 2003, 91 min.
    Reżyser: Sylvain Chomet
    Film animowany

    "Trio z Belleville" Sylvaina Chometa jest filmem animowanym, ale przeznaczonym nie dla dzieci. To niezwykle oryginalna, wdzięczna, pełna niesamowitych pomysłów i rozkosznie czarnego humoru kreskówka.

    Wychowywany przez babcię Champion jest samotnym, małym chłopcem, któremu radość sprawia tylko zabawa z psem Bruno i jazda na rowerze. Zauważając jego pasję, babcia – Madame Souza – postanawia poddać malca rygorystycznemu treningowi. Mijają lata i Champion staje się godny swego imienia. Jako doskonały kolarz kwalifikuje się do słynnego wyścigu Tour de France. Jednak podczas jednego z etapów, Champion zostaje porwany przez dwóch tajemniczych mężczyzn w czerni. Madame Souza i wierny pies Bruno wyruszają, by ocalić chłopca. Jeszcze nie wiedzą, że przyjdzie im przepłynąć ocean i dotrzeć do wielkiego miasta Belleville...

    Chomet ma niezwykłą wyobraźnię fabularną, którą można też nazwać "swawolną fantazją": dzięki niej film jest kompletnie nieprzewidywalny, nie wiadomo, co zdarzy się za 5 minut.


    Miasto Boga

    15 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
    Brazylia, 2002, 130 min.
    Reżyser: Fernando Meirelles
    Wykonawcy: A. Rodriguez, M. Nachtergaele, S. Jorge, P. Haagensen

    Akcja rozgrywa się w ubogiej dzielnicy na przedmieściach Rio de Janeiro - Cidade de Deus, Mieście Boga. Nazwa dziś ironiczna, bo jest to raczej przedsionek piekła. Jest to jednak opowieść nie tyle o mieszkańcach Miasta Boga, co - jak mówi reżyser - o samym miejscu, które, choć położone w pobliżu wielkich aglomeracji, gdzie obowiązują cywilizowane reguły życia, rządzi się własnymi prawami.

    Miejsce znane jako "Cidade de Deus" początkowo jest placem, na którym budowane są przez rząd mieszkania dla biednych. Po kilku latach zamiast spokojnej oazy staje się najbardziej niebezpiecznym gettem w Rio. Handel narkotykami, prostytucja, rabunki i przestępstwa stały się smutną codziennością. Po krwawej historii (od końca lat 60. po 80.) przedmieść Rio de Janeiro, oprowadza nas jeden z jego małoletnich mieszkańców - "Kapiszon". Narrator opowieści tym się różni od swoich rówieśników, że - chcąc wyrwać się z biedy i beznadziei - nie zamierza zostać bandytą - marzy o karierze fotografa.

    Film - nakręcony na podstawie książki Paulo Linsa, opisującej prawdziwe porachunki gangów w Mieście Boga, rozgrywające się w latach 80 - został entuzjastycznie przyjęty na całym świecie, zdobył szereg prestiżowych nagród, także w Polsce, m.in. na festiwalach w Kazimierzu i Camerimage w Łodzi. Nominowany do Złotych Globów, jest jednym z ciekawszych filmów, jakie pojawiły się ostatnio na naszych ekranach.


    Rosyjska arka

    22 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
    Rosja/Niemcy/Francja, 2004, 96 min.
    Reżyser: Aleksander Sokurow
    Wykonawcy: S. Dreiden, M. Kuznetsova, L. Mozgovoy, A. Chaban

    "Rosyjska arka" to najnowsze dzieło jednego z najważniejszych rosyjskich reżyserów ostatnich lat, Aleksandra Sokurowa.

    Niewidoczny dla widzów współczesny narrator (słyszymy z offu tylko jego głos) i markiz de Custine (1790-1857), autor słynnych "Listów z Rosji", razem ruszają w podróż w czasie. Spacerując po salach petersburskiego Ermitażu, który jest tu nie tylko skarbcem znakomitych dzieł sztuki, ale także naturalną scenografią, napotykają historyczne postaci z ostatnich dwustu lat i są świadkami zadziwiających scen, rozgrywających się w imperium carskim. Jednocześnie rozmawiają ze współczesnymi koneserami sztuki, turystami i dyskutują żartobliwie między sobą na temat tego, co widzą dookoła. W końcu trafiają na ostatni cesarski bal z 1913 r. i obserwują, jak po finałowym mazurze jego uczestnicy opuszczają Pałac Zimowy.

    Cała ta wędrówka sfilmowana jest w jednym ujęciu, bez żadnych cięć montażowych za pomocą - specjalnie dla tego przedsięwzięcia skonstruowanej - kamery cyfrowej.


    Rok diabła

    29 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
    Czechy, 2002, 88 min.
    Reżyser: Petr Zelenka
    Wykonawcy: J. Nohavica, K. Plihal, J.Prent, K. Holas

    "Rok diabła" oscyluje nieustannie między tzw. fałszywym dokumentem, to jest fikcją stylizowaną na dokument a tradycyjnym dokumentalnym filmem muzycznym, nie będąc ani jednym, ani drugim. Powstaje w ten sposób nowa ekranowa rzeczywistość, która może całkowicie wciągnąć na czas seansu, nawet jeśli nie do końca rozumie się, co tu jest grane.

    Opowieść rozpoczyna się w ośrodku odwykowym dla alkoholików, gdzie Nohavica zgłasza się dobrowolnie wraz ze swym muzycznym partnerem Karelem Plíhalem, który nie ma co prawda podobnych problemów, ale desperacko pragnie ukryć się przed światem. Do ośrodka przyjeżdża również niejaki Holman, nawiedzony holenderski filmowiec, by nakręcić dokument o skutecznych metodach walki z alkoholizmem w Republice Czeskiej. Nohavica od początku go intryguje: udało mu się przezwyciężyć chorobę, pracuje teraz w ośrodku jako wolontariusz i właśnie zakłada grupę muzyczną, zapraszając do współpracy bardzo niekonwencjonalnych muzyków, przygrywających dotychczas głównie na weselach i pogrzebach.

    "Rok diabła" - łączący w sobie talent muzyczny Nohavicy, energię i pasję zespołu Czechomor oraz absurdalnie komiczne pomysły Zelenki - został wybrany Najlepszym Czeskim Filmem 2002 roku, otrzymał wiele nagród m.in. w Cottbus czy w Karlovych Warach.

    (2004-03-30/21:45:15)
    DKF 16mm - Tomek Kamiński




    Wyszukiwarka


    Partnerzy
    portalu:
    Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
    Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
    Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
    Krosno  | O mieścieSamorząd
    Internet  | Katalog lokalnych stron
    Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
    Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
    Kupuj:  | Bilety
    Archiwum wydarzeń 
    specjalnych
     
    | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

    Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
    Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
    Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

    Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej