|
Ludzie w sztabie
W Krośnieńskim Sztabie WOśP praca wre już od początku listopada. Zebrania zarządu odbywają się wieczorami. Ludzie zaangażowani w organizowanie XIII Finału, na co dzień pracują zawodowo, obsadzają ważne stanowiska, niektórzy nadal się uczą. W sztabie pracują charytatywnie. Mimo, iż na zebraniach omawia się nierzadko nudne szczegóły organizacyjne imprez, w Europejskim Klubie Liderów panuje pogodna atmosfera, a nad obradami czuwają Dobre Anioły Fundacji. Przy stole zasiadają:
Sztab podczas obrad
Tomasz śnieżek
Konkretny, rzeczowy. Szef sztabu, koordynuje wszystkie działania, mające na celu organizację Finału w Krośnie. Podczas zebrań nadzoruje obrady, pilnuje, aby wszystkie ważne kwestie zostały poruszone. Na co dzień pracuje w krośnieńskim EKL-u
- Organizuję już drugi Finał w Krośnie. We wcześniejszych pomagałem przy zbiórce pieniędzy. – powiedział w krótkim wywiadzie dla portalu.
- Skupiamy się na tym, aby pomagać innym i to jest nasz główny cel. – zdanie to jest mottem wszystkich grających w Wielkiej Orkiestrze.
Maciej Dżugan
Na co dzień słuchacz Studium Animatorów Kultury, w ostatnim czasie mocno zaangażowany w prace organizacyjne XIII Finału. Pełni funkcję dyrektora ds. realizacji XIII Finału WOŚP w Krośnie. Do jego zadań należy m.in. pozyskiwanie wolontariuszy oraz promowanie imprezy. Posiada doświadczenie niezbędne w tej pracy: organizował X i XI Finał w Sanoku, a także ostatni w Krośnie.
Maciek posiada charyzmę, to on zaraził ideą WOŚP młodych ludzi z EKL.
Posiada ogromną wiedzę na temat Fundacji, zafascynowany jest ideą tej imprezy jak i twórcą całego przedsięwzięcia – Jerzym Owsiakiem.
- Finał WOŚP przekształcił się właściwie w święto narodowe. Akcja charytatywna połączona z Letnią Zadymą w Środku Zimy – to najtrafniejsza charakterystyka tego, co będzie działo się 9 stycznia.
Agnieszka Bigos
Rzeczniczka prasowa krośnieńskiego sztabu. To już jej drugi finał. W ubiegłym roku pisała artykuły do prasy, współpracowała z lokalnymi mediami.
Na co dzień studiuje. W EKL-u zdobywa doświadczenie, potrzebne w pracy zawodowej.
- Myślę, że najważniejsze są dzieci. – odpowiada na pytanie o fenomen Orkiestry – Sama doświadczyłam straty bliskiej osoby: na raka zmarł mój kuzyn. Mam nadzieję, że dzięki pieniądzom zebranym przez WOŚP uda się uratować życie wielu dzieciaków.
Piotr Lenik
- W ubiegłym roku nadzorowałem przeliczanie pieniędzy, myślę, że w tym będę pełnił tę samą rolę – mówi pan Piotr, specjalista w dziedzinie marketingu i zarządzania, koordynator znaku promocyjnego Teraz Polska, wcześniej pracownik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jego marzeniem było by Europejski Klub Liderów, powstały jesienią 2003 roku, koordynował organizację Finałów WOŚP w Krośnie. Jednak to do młodych ludzi miała należeć inicjatywa. Tak też się stało, również dzięki jego działaniom.
Anna Dubiel
-To przedsięwzięcie młodych ludzi, a my, starsi, mamy im pomagać. Masz to napisać! – tak sprawę widzi pani Anna Dubiel, radna miasta Krosna. Bez wątpienia to dobra dusza krośnieńskiego sztabu. Tryska humorem, jest energiczna, potrafi wprowadzić świetną atmosferę, nierzadko rozbawić świetnym dowcipem. Jak sama twierdzi, pełni w Fundacji rolę Matki Opatrzności. Oprócz tej szczytnej funkcji, czuwa nad finansami. Również dzięki znajomościom Pani Ani o wiele łatwiej dotrzeć do odpowiednich osób, instytucji.
Jerzy Borcz
To postać znana, nie tylko w regionie, były senator, aktywnie uczestniczy w politycznym życiu regionu. Z wykształcenia matematyk, pasjonat szachów. W ubiegłym roku był z wizytą u Jerzego Owsiaka w Warszawie. Z powodu bardzo napiętego harmonogramu nie może pozwolić sobie na „pełnowymiarowy etat” w sztabie, jednak (jak sam mówi) udaje mu się przemycić wiele pomysłów.
- Powinniśmy się szczycić Wielką Orkiestrą. Świadczy ona o tym, iż w naszym społeczeństwie są ogromne pokłady dobroci i życzliwości.
Dorota Cząstka
Na co dzień Dyrektor Domu Kultury w Krośnie. Posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie organizacji imprez masowych, m.in. gdy współpracowała z RMF FM była lokalnym koordynatorem Inwazji Mocy. Z orkiestrą jest związana od 6 lat. Na początku pracowała z młodzieżą w Lublinie. – Ja staram się tylko pomagać w dopełnieniu formalności – to do młodych ludzi należy organizacja i przeprowadzenie Finału. Jednakowoż nie sposób wyobrazić sobie prace sztabu bez Pani Doroty. Jej doświadczenie, znajomości, cenne rady nierzadko okazują się kluczowe dla prawidłowej organizacji imprezy.
Michał Pasterczyk
Najmłodszy w sztabie. Pełen zapału do pracy, ciągle w biegu, a jednocześnie z nieodzownym uśśmiechem na twarzy. Do jego zadań należy pozyskiwanie sponsorów, prywatnych darczyńców. Nadzoruje przygotowania aukcji dzieł sztuki, Zajmuję się organizacją czasu estradowego i części artystycznej na Hali. Jest prawą ręką Maćka. Pracuje także przy tworzeniu tego serwisu i reklamie wydarzenia. Jest jedną z kluczowych postaci krośnieńskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W życiu obfituje coraz to nowymi pomysłami.
(2004-12-01/20:52:06)
Lubomir Słowik, fot. Leszek Gorczyca (8), Adrian Krzanowski (1)
Wydrukuj
|
Wyszukiwarka
Kto pragnie innych czynić radosnymi,
ten musi mieć radość w sobie.
Kto chce ciepło wnosić w świat,
musi płonąć ogniem.
Kto pragnie innym pomagać,
musi być przepełniony miłością.
Kto chce wprowadzić pokój na ziemi,
musi mieć pokój w sercu swoim.
Phil Bosmans
|