Uwaga: informacje o Komitetach i ich kandydatach na radnych i prezydenta Krosna uzupełniane są w zależności od terminu dostarczenia tych danych przez komitety wyborcze do redakcji portalu
|
Porozumienie Wyborcze Krosno 2002
Skrót programu wyborczego
I. MIASTO MĄDRZE ZARZĄDZANE
1. Jawność działań Prezydenta i Urzędu Miasta, przyjęcie uproszczonych procedur decyzyjnych, prowadzenie profesjonalnej polityki informacyjnej.
2. Przebudowa administracji miejskiej na rzecz jej służebnej roli wobec obywateli naszego miasta - poprzez wydłużenie czasu pracy urzędu oraz skoncentrowania najpotrzebniejszych wydziałów w jednym, łatwo dostępnym komunikacyjnie miejscu .
3. Podjęcie zdecydowanej walki z przejawami korupcji i kumoterstwa między innymi poprzez obsadę stanowisk kierowniczych w administracji samorządowej w drodze konkursów.
4. Doprowadzenie do powierzenia funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta członkowi ugrupowania opozycyjnego - w celu zwiększenia kontroli nad działalnością Urzędu Miasta.
5. Egzekwowanie indywidualnej odpowiedzialności urzędników za podejmowane decyzje.
6. Profesjonalne zmodyfikowanie i dostosowanie STRATEGII ROZWOJU MIASTA KROSNA.
7. Prowadzenie regularnych konsultacji z mieszkańcami Krosna w sprawach istotnych dla ich życia.
8. Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta, mającej charakter organu konsultacyjnego oraz partnera przy rozwiązywaniu istotnych problemów ludzi młodych.
9. Wspieranie Zarządów Dzielnic i Osiedli, miedzy innymi przez zagwarantowanie środków budżetowych na realizację inicjatyw integrujących społeczność lokalną.
10. Określenie jasnych kryteriów udzielania pomocy finansowej organizacjom pozarządowym w mieście oraz prowadzenie regularnych konsultacji z ich reprezentacją.
II. MIASTO ATRAKCYJNE DLA INWESTORÓW I LIKWIDUJĄCE BEZROBOCIE
1. Przygotowanie terenów pod inwestycje i opracowanie szczegółowej oferty dla inwestorów.
2. Podjęcie intensywnych działań pozyskiwania inwestorów.
3. Dokonanie istotnych zmian w strukturze budżetu miasta na rzecz zwiększenia wydatków na inwestycje rozwojowe.
4. Prowadzenie profesjonalnej polityki promocyjnej, zapewniającej zwiększenie inwestycji zewnętrznych na terenie Krosna oraz wpisanie atrakcji Krosna w projekty produktów turystycznych w Polsce i zagranicą.
5. Nawiązywanie kontaktów gospodarczych z innymi miastami Polski i Europy, w oparciu o historyczne tradycje Krosna i byłych Krośnian.
6. Wsparcie dla imprez promujących Krosno: targi, zawody sportowe i kulturalne.
7. Finansowanie adaptacji hali malarni po WSK-PZL, na cele Krośnieńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
8. Wspieranie firm rodzimych przy ścisłej współpracy z organizacjami otoczenia biznesu (np. przetargi, promocja).
9. Zaangażowanie finansowe w powstanie Lokalnego Funduszu Pożyczkowego i Funduszu Poręczeń Kredytowych, którego celem będzie zwiększenie aktywności gospodarczej i inwestycyjnej.
10. Preferencyjne udostępnianie gruntów, lokali komunalnych, osobom podejmującym działalność gospodarczą i tworzącym nowe miejsca pracy.
11. Stworzenie ułatwień administracyjnych dla przedsiębiorców (karencje, prolongaty).
12. Lobbying na rzecz poprawy dostępności komunikacyjnej Krosna, ze szczególnym uwzględnieniem lotniska w Krośnie, dróg dojazdowych do miasta i połączeń komunikacyjnych.
III. MIASTO - CENTRUM KULTURY I NAUKI
1. Stwarzanie korzystnych warunków dla dalszego rozwoju krośnieńskiej oświaty i kultury ze szczególnym uwzględnieniem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Krośnieńskiego Domu Kultury i Biblioteki.
2. Likwidowanie złych kierunków i programów kształcenia młodzieży.
3. Stworzenie miejskiego kalendarza imprez kulturalnych, gospodarczych, rekreacyjnych, plenerowych i integracyjnych - uzgadnianie terminów, wspólna promocja.
4. Lokalny Fundusz Grantów, jako wsparcie dla realizacji projektów organizacji pozarządowych.
5. Inwestowanie w rozwój bazy kulturalnej i oświatowej miasta.
6. Lokalny Fundusz Stypendialny dla młodzieży szczególnie uzdolnionej - sposobem na powroty do Krosna.
7. Nawiązywanie kontaktów kulturalnych i naukowych z miastami w Polsce i Europie.
IV. MIASTO W KTÓRYM ŻYJE SIĘ DOBRZE I BEZPIECZNIE
1. Stworzenie bezpiecznego, sprawnego układu komunikacyjnego w Krośnie, między innymi poprzez budowę nowych parkingów, rond oraz przejścia podziemnego (np. do osiedla Traugutta), podjazdów dla niepełnosprawnych, czy systemowego sterowania ruchem na obwodnicy. Monitoring stref zagrożenia w Krośnie.
2. Rozwiązanie problemów komunikacyjnych w obrębie Starówki i centrum Krosna.
3. Poprawa wyglądu i estetyki miasta: remonty nawierzchni dróg i chodników, eksponowanie informacji miejskiej, utrzymanie zieleni.
4. Przygotowanie terenów pod budowę drugiej nitki obwodnicy.
5. Wspieranie finansowe budownictwa komunalnego i socjalnego - preferencyjne udostępnianie gruntów inwestorom angażującym się w budownictwo socjalne.
6. Wdrożenie programu segregacji odpadów oraz gospodarki odpadami w Krośnie.
7. Skoordynowanie działań Straży Miejskiej i Policji na obszarze całego miasta (w dzień i w nocy) w zwalczaniu wandalizmu, huligaństwa i zjawisk patologicznych.
8. Wdrożenie programu zaangażowania młodzieży w działania pozytywne (wolontaryzm, tworzenie osiedlowych boisk, sekcji zainteresowań w klubach osiedlowych, zawodów sportowych, przeglądów dorobku, konkursów).
9. Wdrożenie programu rozwoju terenów rekreacyjnych, w tym ścieżek rowerowych i spacerowych.
10. Zagospodarowanie terenów przy ul. Bursaki i opracowanie programu wykorzystania hali widowiskowo-sportowej.
11. Podnoszenie standardu istniejących obiektów sportowych, w tym osiedlowych i szkolnych.
12. Wspieranie sportu młodzieżowego i organizacji turystycznych.
13. Koordynowanie wysiłku wszystkich zainteresowanych rozwojem sportu wyczynowego w pozyskiwaniu sponsorów.
Wszystko o komitecie:
Wydrukuj
|
Wyszukiwarka
|