Ustaw Krosno24.pl jako strona startowa Zaloguj się
Kanał YouTube Ogłoszenia Wasze galerie Wizytówki firm
Filmy
(261)
Anonse
(19)
Foto
(17585)
Firmy
(108)
Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy
Kartki  elektroniczne Katalog Czat Opinie
Kartki
(112)
Strony
(774)
Czateria
(52)
Opinie
(483817)

Mapa portalu: Centrum > Wybory samorządowe 2006 > Liga Polskich Rodzin

Poradnik wyborcy

1. Dlaczego lepiej pójść zagłosować?

2. Sprawdź, do którego okręgu wyborczego należysz

3. Sprawdź, kto kandyduje do Rady Miasta

4. Sprawdź, kto kandyduje na prezydenta Krosna

5. Sprawdź, kto z Krosna kandyduje do Sejmiku Wojewódzkiego

6. Sprawdź, gdzie głosujesz


Kto na radnych

Komitety Wyborcze Wyborców:
  • Porozumienie Wyborcze 2006
  • Samorządne Krosno 2006

  • Komitety wyborcze partii politycznych:
  • Koalicja SLD+SDPL+UP
  • Liga Polskich Rodzin
  • Platforma Obywatelska RP
  • Prawo i Sprawiedliwość
  • Samoobrona RP

  • Kto na prezydenta

  • Jerzy Borcz (PO)
  • Andrzej Guzik (LPR)
  • Józef Habrat (Samoobrona)
  • Andrzej Kozioł (PiS)
  • Adam Krzanowski (Lewica)
  • Piotr Przytocki (Samorządne Krosno 2006)


  • Uwaga: informacje o Komitetach i ich kandydatach na radnych i prezydenta Krosna uzupełniane są w zależności od terminu dostarczenia tych danych przez komitety wyborcze do redakcji portalu. Komitety prosimy o kontakt: tel. 602 387215

    Liga Polskich Rodzin

    Lista kandydatów na radnych
    Liga Polskich Rodzin

    Komitet nie dostarczył wszystkich materiałów.

    Okręg 1
    Dzielnica Śródmieście, osiedle Grota-Roweckiego, dzielnica Krościenko Niżne, osiedle Ks. Markiewicza

    1. Gawron Witold (44 lata)
    Żonaty, dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe, elektronik, informatyk. Pracuje w PZU S.A. Zainteresowania: muzyka, sport, malarstwo. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: infrastruktura komunikacyjna, rozwój gospodarczy i kulturalny, poprawa bezpieczeństwa i promocja walorów turystycznych miasta.
    Zdobył 76 głosów
    2. Nowak Halina (56 lat)
    Wykształcenie wyższe, pedagog i nauczyciel języka angielskiego. Członek Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaangażowanie w życie społeczne: udział w protestach dot. sprzedaży oddziału "sztucznej nerki" w krośnieńskim szpitalu, budowy hipermarketu Tesco. Zainteresowania: polska kultura narodowa, języki i kultury narodów Unii Europejskiej. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: sprawy oświaty, gospodarki przestrzennej (oparcie jej o poszanowanie praw własności obywateli), walka z nadużyciami i korupcją.
    Zdobyła 37 głosów
    3. Frankiewicz Barbara Anna (54 lata)
    Wykształcenie wyższe, prawnik. Prezes Oddziału Federacji Konsumentów w Krośnie. Zaangażowanie w życie społeczne: Członek Zarządu Dzielnicy Śródmieście. Zainteresowania: Praca społeczna, literatura, muzyka klasyczna, turystyka i sport. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: całokształt zadań stojących przed samorządem terytorialnym.
    Zdobyła 44 głosy
    4. Hejnar Magdalena Maria (55 lat)
    Mężatka, dwoje usamodzielnionych dzieci. Wykształcenie średnie ekonomiczne. Od 1970 zatrudniona w Krośnieńskich Hutach Szkła. Od 1981 działalność w NSZZ "Solidarność". Wybierana w 6-ciu kolejnych demokratycznych wyborach na sekretarza i zastępcę przewodniczącego Związku. Od 16 lat ławnik w sądzie okręgowym. Zaangażowanie w życie społeczne: wiele czasu poświęca udzielaniu pomocy pracownikom i ich rodzinom. Służy dobrą radą, pomaga w zdobywaniu pomocy finansowej. Zainteresowania: literatura, turystyka. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i realizować program LPR.
    Zdobyła 40 głosów
    5. Pawlik Andrzej (42 lata)
    Dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe, absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej, ukończył filologię i teologię. Nauczyciel dyplomowany. W szkolnictwie 13 lat, w tym 5 lat pracy na Ukrainie wśród Polonii. Obecnie administrator, zatrudniony w Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Krośnie. Członek NSZZ "Solidarność". Zaangażowanie w życie społeczne: praca w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych (organizacja spartakiady). Zainteresowania: sport (piłka siatkowa). Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: szkoła, rodzina, zwalczanie bezrobocia, poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych.
    Zdobył 18 głosów
    6. Braun Romualda (63 lata)
    Wykształcenie średnie, pielęgniarka dyplomowana. Członek NSZZ "Solidarność" i LPR. Zaangażowanie w życie społeczne: uczestnictwo w wiecach, protestach w ramach obrony słusznych spraw. Zainteresowania: działalność charytatywna na rzecz ludzi pokrzywdzonych, bezdomnych. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: bezrobocie, bezdomność, sprawy zdrowotne.
    Zdobyła 13 głosów
    7. Kniażyńska Bernarda (38 lat)
    Nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Zainteresowania: sport i muzyka. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: praca z młodzieżą, wychowanie patriotyczne, walka z bezrobociem, pomoc potrzebującym.
    Zdobyła 9 głosów
    8. Bek Bartłomiej Michał (23 lata)
    Wykształcenie: student IV roku politologii na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Działa w studenckim Kole Politologia. Zainteresowania: polityka, żużel. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: praca na rzecz poprawy infrastruktury, promocja miasta i regionu, stwarzanie szans rozwoju młodym ludziom.
    Zdobył 8 głosów
    9. Rybicki Paweł (26 lat)
    Żonaty. Wykształcenie średnie, operator obrabiarek. Zainteresowania: sport, zagadnienia społeczne, sprawy bezrobotnych Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: sprawy młodzieży, problematyka młodych małżeństw, bezrobocie, polityka mieszkaniowa, emigracja.
    Zdobył 5 głosów
    10. Zając Stanisław (51 lat)
    Zainteresowania: sport i turystyka. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: walka z bezrobociem, poprawa warunków życia zwykłych ludzi.
    Zdobył 10 głosów

    Okręg 2
    Dzielnica Turaszówka, dzielnica Białobrzegi, osiedle Tysiąclecia, osiedle Południe, dzielnica Zawodzie

    1. Tenerowicz Marek (58 lat)
    Żonaty. Wykształcenie wyższe zawodowe. Emeryt. Członek Towarzystwa Św. Brata Alberta, PKPS, Stowarzyszenia Rozwoju Lotniska w Krośnie i Klubu Seniorów Lotnictwa w Krośnie. Zaangażowanie w życie społeczne: radny Rady Miasta trzech kadencji. Udział w opracowaniu Studium Rozwoju Miasta oraz Strategii Rozwoju Sportu w Krośnie i Strategii Rozwoju Miasta na lata 2006-2013 oraz Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zainteresowania: wielokierunkowe. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: realizacja Strategii Rozwoju Miasta, rozbudowa lotniska, modernizacja układu komunikacyjnego (drogi).
    Zdobył 102 głosów
    2. Juszczak Jan Stanisław (64 lata)
    Żonaty. Wykształcenie wyższe, mgr inż. elektryk. Emeryt. Wieloletnie doświadczenie w pracy w przemyśle na różnych stanowiskach kierowniczych. Zainteresowania: finansowanie działalności gospodarczej, systemy zarządzania gospodarką. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: sprawy finansowe i rozwój przedsiębiorczości wśród mieszkańców Krosna.
    Zdobył 131 głosów
    3. Olbrycht Leonard Stanisław (62 lata)
    Wykształcenie wyższe, geodeta. Zaangażowanie w życie społeczne: prezes Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Krośnie. Zainteresowania: polityka społeczna, fotografia, problemy ludzi po 50-ce, rozwój miasta i powiatu. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: poprawa poziomu życia mieszkańców, inwestycje miejskie, obniżenie podatków.
    Zdobył 11 głosów
    4. Molisak Piotr (28 lat)
    Kawaler. Wykształcenie średnie, Policealne Studium Obsługi Turystyki - technik obsługi turystyki. Członek Zarządu Osiedla Południe, 3-krotny udział w pracy komisji wyborczych. Zaangażowany w prace Komitetu Renowacji Kaplicy "Emaus". Interweniował u Prezydenta i w Radzie Miasta w imieniu mieszkańców w sprawach przejazdów TIR-ów, remontu kanalizacji, studzienek ulicznych, chodników i oświetlenia. Zainteresowania: informatyka, muzyka, turystyka, teatr, polityka. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: tworzenie nowych miejsc pracy, zmniejszenie emigracji, sprawy młodzieży (m.in. nocnymi dyskotekami).
    Zdobył 35 głosów
    5. Korzec Grażyna (49 lat)
    Mężatka. Wykształcenie wyższe, nauczyciel. Pracuje w ZSP nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Zaangażowana w życie I LO w Krośnie, pomaga dzieciom z Domu Dziecka. Zainteresowania: sport i turystyka, literatura, film. Sprawy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: pomoc rodzinom wielodzietnym, poprawa infrastruktury technicznej miasta, rozwój przedsiębiorczości.
    Zdobyła 36 głosów
    6. Gradowicz Jan (46 lat)
    Żonaty. Wykształcenie: średnie, technik mechanik . Sekretarz Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy PKS w Krośnie. Zainteresowania: polityka, sport. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: bezpieczeństwo mieszkańców, komunikacja, edukacja i sport.
    Zdobył 20 głosów
    7. Teneta Halina Krystyna (55 lat)
    Członek SOS obrony życia dział "Solidarności". Zaangażowanie w życie społeczne: działalność w organizacjach katolickich i społecznych. Zainteresowania: działalność społeczna. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: problemy komunalne i bytowe mieszkańców.
    Zdobyła 30 głosów
    8. Jatczyszyn Alfreda Maria (48 lat)
    Wykształcenie wyższe, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Krośnie. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: likwidacja patologii w szkołach, promocja miasta, walka z bezrobociem.
    Zdobyła 7 głosów
    9. Pawłowska Barbara (56 lat)
    Wykształcenie wyższe, emerytowany nauczyciel. Zainteresowania: muzyka, sport i turystyka, literatura. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: poprawa bezpieczeństwa w szkołach, wychowanie patriotyczne, rozwój lokalnego rynku pracy.
    Zdobyła 5 głosów
    10. Szarek Jakub (28 lat)
    Wykształcenie średnie, technik - mechanik, ekonomista. Zainteresowania: sport, motoryzacja, polityka. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: tworzenie nowych miejsc pracy, poprawa jakości dróg, pomoc potrzebującym.
    Zdobył 13 głosów
    11. Janocha Jolanta (38 lat)
    Mężatka. Wykształcenie: studium administracji państwowej. Zaangażowanie w życie społeczne: komitet rodzicielski, rada rodziców. Zainteresowania: muzyka, języki, kultura materialna i duchowa. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: edukacja i wychowanie, ogólne bezpieczeństwo mieszkańców, walka z bezrobociem.
    Zdobyła 9 głosów

    Okręg 3
    Dzielnica Polanka, osiedle Traugutta, dzielnica Suchodół

    1. Mercik-Skiba Agata (40 lat)
    Mężatka. Wykształcenie wyższe, mgr inż. rolnictwa. Członek Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych. Zainteresowania: literatura, geografia, sprawy społeczne. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: działalność na rzecz rodzin wielodzietnych, wychowanie patriotyczne, zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa w placówkach oświatowych, pomoc potrzebującym.
    Zdobyła 23 głosy
    2. Giergielewicz Józef Piotr (56 lat)
    Wykształcenie wyższe, polonista, literat. Członek LPR, były prezes LPR w Krośnie. Zaangażowanie w życie społeczne: udział w ruchach patriotycznych w protestach, organizowanie prelekcji historyczno-patriotycznych. Zainteresowania: poezja, historia, sport. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: obrona mieszkańców Krosna przed hipermarketami, obrona szpitala przed prywatyzacją, rozliczenie władz w przypadku niegospodarności.
    Zdobył 50 głosów
    3. Mikosz Stanisław (55 lat)
    Żonaty, czworo dzieci. Wykształcenie średnie, technik mechanik. Długoletni pracownik Delphi Krosno. Członek krośnieńskiego Forum Samorządowego Prawicy. Zaangażowanie w życie społeczne: obrona krośnieńskiego szpitala przed nieprzemyślaną prywatyzacją, protest przeciw budowie hipermarketu Tesco. Zainteresowania: sport, muzyka, praca na działce. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: poprawa warunków życia mieszkańców Krosna, pomoc potrzebującym, walka z bezrobociem, stwarzanie warunków do rozwoju rodzimej przedsiębiorczości.
    Zdobył 39 głosów
    4. Gransicki Marek Łukasz (35 lat)
    Żonaty. Dwóch synów. Wykształcenie wyższe, architekt. Prowadzi Pracownię Projektową KMG. Zaangażowanie w życie społeczne: opieka nad zabytkami Polanki, darmowe opracowanie renowacji Kościoła w Polance. Osiągnięcia: rozwijanie działalności pracowni promującej wartości regionalne, odbudowa tradycji ciesielskiej w regionie. Zainteresowania: ochrona podkarpackiej architektury drewnianej, ochrona zabytków. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: poprawa wizerunku architektonicznego miasta, rozwój bazy mieszkaniowej w standardzie odpowiadającym współczesnym wymogom.
    Zdobył 32 głosy
    5. Rosenbaiger Andrzej Piotr (31 lat)
    Żonaty. Wykształcenie wyższe, nauczyciel w ZSP nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Zainteresowania: informatyczne, techniczne, literatura, film. Problemy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: poprawa wyglądu miasta, efektywne wykorzystanie lotniska, wspieranie krośnieńskich przedsiębiorców.
    Zdobył 9 głosów
    6. Doniek Łucja (56 lat)
    Wykształcenie średnie, obsługa automatu, zgrzewacz w Spółdzielni "SIP" ZPCH w Krośnie. Członek Grupy Modlitwy O. Pio przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie. Posłaniec przy Parafii p.w. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie. Zainteresowania: praca społeczna na rzecz potrzebujących pomocy. Problemy, którymi chciałaby się zająć po wyborze do Rady Miasta: przywrócenie właściwego funkcjonowania samorządu miejskiego.
    Zdobyła 8 głosów
    7. Henczel Łukasz (25 lat)
    Żonaty. Wykształcenie średnie, student, specjalista ds. planowania w Krośnieńskich Hutach Szkła. Członek Forum Samorządowego Prawicy w Krośnie. Zainteresowania: turystyka, motoryzacja, ekonomia. Sprawy, którymi chciałby się zająć po wyborze do Rady Miasta: problemy społeczne (przede wszystkim tworzenie nowych miejsc pracy), pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej, polepszenie warunków życia mieszkańców miasta.
    Zdobył 10 głosów

    Wszystko o komitecie:



    Wydrukuj Drukuj
    Wyszukiwarka


    Partnerzy
    portalu:
    Stimo Sklep Sfera PC Radio Taxi 9626 PWSZ w KrośnieMedia Design
    Informacje  | WiadomościArchiwumPrognoza pogody
    Kultura  | Wydarzenia kulturalno-rozrywkoweArchiwum • Terminarze kin: Sokół, artKino
    Krosno  | O mieścieSamorząd
    Internet  | Katalog lokalnych stron
    Komunikacja internetowa  | Tablica ogłoszeńOpinieCzatKartki elektroniczne
    Informator:  | FinansePizza na telefonDania na telefon • Rozkłady: MKS, PKS, PKP, busyPolicjaKsiążka telefoniczna
    Kupuj:  | Bilety
    Archiwum wydarzeń 
    specjalnych
     
    | Biennale Lnu 2002 • Wybory samorządowe 2002, 2006, 2010, 2014Flash mob • Galicja Blues Festival: 2004, 2005, 2006, 2007Biennale Fotografii o Krośnie 2000-2005Zabytki poprzemysłowe PodkarpaciaFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2005Wyprawy rowerowe 2005Zlot 4x4 2004-2006Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Krosna - 2005-2008Górskie Zawody Balonowe 2000-2009Kartki z wakacji 2003-2006

    Krośnieński Portal Internetowy Krosno24.pl. Istnieje od 2002 r. Wydawcą portalu jest firma SpeedArt.
    Uproszczona wersja portalu na telefon komórkowy: www.krosno24.mobi
    Kontakt z redakcją: e-mail - redakcja@krosno24.pl, tel. 13 493 44 44

    Nowości / Zespół / Prywatność / Prawa autorskie / Oglądalność portalu / Patronat medialny / Reklama / Kontakt / Więcej